Vishay/Vitramon VJ0805D390MXCAJ
VJ0805D390MXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390MXCAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390MXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D390MXCAJ
QUANTITY
VJ0805D390MXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390MXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390MXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390MXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390MXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390MXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D390MXCAJ
CONN SOCKET 20PIN GOLD W/KEY/STR datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 330K 2% RADIAL datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIBER CBL ASSY ZINC IP67 20M datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DUAL ACCESS BASE datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf