Vishay/Vitramon VJ0805D390MXXAJ
VJ0805D390MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D390MXXAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D390MXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D390MXXAJ
QUANTITY
VJ0805D390MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D390MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D390MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D390MXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D390MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D390MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D390MXXAJ
RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS 30AWG 6IN datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 203K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
AST AGC FUSE ASSORTMENT datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 120A 3TOWER datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf