Vishay/Vitramon VJ0805D391GLAAJ
VJ0805D391GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391GLAAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391GLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D391GLAAJ
QUANTITY
VJ0805D391GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391GLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D391GLAAJ
JUMPER-H1507TR/A3048N/X 12" datasheet.pdf
OSC XO 622.08MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT VERT TIN 5POS datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 170PO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf