Vishay/Vitramon VJ0805D391GXBAJ
VJ0805D391GXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391GXBAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391GXBAJ.pdf
Availability of VJ0805D391GXBAJ
QUANTITY
VJ0805D391GXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391GXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391GXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391GXBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391GXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391GXBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D391GXBAJ
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED 7-SEG .40 DUAL RED CA DIR datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER VOUT 5V 14-SOIC datasheet.pdf
CONN BATTERY 5 POSITION datasheet.pdf
VCO 1874-2074 MHZ REDBOX datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 24.89MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 10SON datasheet.pdf
ANT SECTOR 18DB VPOL NMALE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 50A PNL MNT datasheet.pdf