Vishay/Vitramon VJ0805D391JLAAT
VJ0805D391JLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391JLAAT
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391JLAAT.pdf
Availability of VJ0805D391JLAAT
QUANTITY
VJ0805D391JLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391JLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391JLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391JLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391JLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391JLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D391JLAAT
IC CONVERTER A/D 8BIT 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG 6POS PCB TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 50V 10% 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
EVAL BOARD ROTARY ENCODER datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf