Vishay/Vitramon VJ0805D391JLBAT
VJ0805D391JLBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391JLBAT
Brief Description
CAP CER 390PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391JLBAT.pdf
Availability of VJ0805D391JLBAT
QUANTITY
VJ0805D391JLBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391JLBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391JLBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391JLBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391JLBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391JLBAT Details Description
Related parts for VJ0805D391JLBAT
CONN RECEPTACLE 9POS .084 datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 600MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR L6208 SERIES datasheet.pdf
XFRMR ISO PWR 3KVA 14/28A datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC DO204AC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.8A 6MICROFET datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 800V 1.8A TO277A datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 2.4A TO277A datasheet.pdf
PNP 2D BARCOE CONTROLLER datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf