Vishay/Vitramon VJ0805D391JXAAJ
VJ0805D391JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391JXAAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391JXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D391JXAAJ
QUANTITY
VJ0805D391JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391JXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D391JXAAJ
IC COUNTER BIDIR SYNC 4ST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 128PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 60W 48V DUAL 15A datasheet.pdf
Connector Receptacle 53 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf