Vishay/Vitramon VJ0805D391KXXAJ
VJ0805D391KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391KXXAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D391KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D391KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D391KXXAJ
FAN AXIAL 119X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.30K OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 23POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 3W DO216AA datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC datasheet.pdf