Vishay/Vitramon VJ0805D391MXXAR
VJ0805D391MXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D391MXXAR
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D391MXXAR.pdf
Availability of VJ0805D391MXXAR
QUANTITY
VJ0805D391MXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D391MXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D391MXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D391MXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D391MXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D391MXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D391MXXAR
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM GRAY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TX DGTL AUDIO 192KHZ 28SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 200POS datasheet.pdf