Vishay/Vitramon VJ0805D3R0BXCAC
VJ0805D3R0BXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0BXCAC
Brief Description
CAP CER 3PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0BXCAC.pdf
Availability of VJ0805D3R0BXCAC
QUANTITY
VJ0805D3R0BXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0BXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0BXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0BXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0BXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0BXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R0BXCAC
HOOK-UP SOLID 24AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC POT DGTL CONTROL 1K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP JOG/STOP/RUN datasheet.pdf
RES 53.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 590 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7S RADIAL datasheet.pdf
MODULE DIODE 400A TO-244 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 20V DPAK datasheet.pdf