Vishay/Vitramon VJ0805D3R0BXXAJ
VJ0805D3R0BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0BXXAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R0BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D3R0BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0BXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R0BXXAJ
CONN SOCKET 14-20AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
KIT ACCESSORY FOR MEDICAL/VIDEO datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C RED/ORANGE SMD datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PLIER 4" DIAGONAL SEMI-FLUSH CD datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 200KM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf