Vishay/Vitramon VJ0805D3R0CLPAJ
VJ0805D3R0CLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0CLPAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0CLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R0CLPAJ
QUANTITY
VJ0805D3R0CLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0CLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0CLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0CLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0CLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0CLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R0CLPAJ
IC AUDIO CODEC 32BIT SER 80-BGA datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 44SOJ datasheet.pdf
IC DGTL SGNL PROC 80MHZ 132-QFP datasheet.pdf
VARISTOR 90V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
AMPTRAC I/O 2MM CABLE 6POS 4FT datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 LP 16WSOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf