Vishay/Vitramon VJ0805D3R0DLBAC
VJ0805D3R0DLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0DLBAC
Brief Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0DLBAC.pdf
Availability of VJ0805D3R0DLBAC
QUANTITY
VJ0805D3R0DLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0DLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0DLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0DLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0DLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0DLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R0DLBAC
TERM RING INSUL 16-14AWG #10 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 200MW SOD523 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
FILTER EMI 65 PF PI TYPE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 6-SDIP GW datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 240POS .050 SMD datasheet.pdf