Vishay/Vitramon VJ0805D3R0DLPAP
VJ0805D3R0DLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0DLPAP
Brief Description
CAP CER 3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0DLPAP.pdf
Availability of VJ0805D3R0DLPAP
QUANTITY
VJ0805D3R0DLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0DLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0DLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0DLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0DLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0DLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R0DLPAP
JUMPER-H1501TR/A3049S/H1501TR 4" datasheet.pdf
IC OPAMP ISOLATION 100KHZ 8DIPGW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 25A SOT-227 datasheet.pdf
CONV DC/DC 48VIN 2A 5V 5SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO220AB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 352 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf