Vishay/Vitramon VJ0805D3R0DXXAJ
VJ0805D3R0DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0DXXAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R0DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D3R0DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R0DXXAJ
IC PLD 8MC 15NS 24SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 25V SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO214AA datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CURRENT TRANSDUCER 0-600A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
25P M SC PI FILT 830PF AWG 20 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 350MW SOT23 datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf