Vishay/Vitramon VJ0805D3R3BXPAJ
VJ0805D3R3BXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3BXPAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3BXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R3BXPAJ
QUANTITY
VJ0805D3R3BXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3BXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3BXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3BXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3BXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3BXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R3BXPAJ
CONN HEADER 39POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
SENSOR 15PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 37.5VC DO15 datasheet.pdf
IC BUFF 100MHZ PCIE SATA 28SSOP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf