Vishay/Vitramon VJ0805D3R3BXPAJ
VJ0805D3R3BXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3BXPAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3BXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R3BXPAJ
QUANTITY
VJ0805D3R3BXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3BXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3BXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3BXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3BXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3BXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R3BXPAJ
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
PLUG BLANKING BRASS PG 9 datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 912 I/O 1517FCBGA datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK STR BLK 22POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS PIN datasheet.pdf