Vishay/Vitramon VJ0805D3R3CLAAC
VJ0805D3R3CLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3CLAAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3CLAAC.pdf
Availability of VJ0805D3R3CLAAC
QUANTITY
VJ0805D3R3CLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3CLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3CLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3CLAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3CLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3CLAAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R3CLAAC
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN +/-15V datasheet.pdf
CONN TRIAX PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
THYRISTOR 245V 100A BUTTON datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HAN GND MODULE MALE SHORT VERS datasheet.pdf
CABLE DUCT 4 WAY CROSS SNAP-ON datasheet.pdf
PIN M-N-L datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf