Vishay/Vitramon VJ0805D3R3CLAAJ
VJ0805D3R3CLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3CLAAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3CLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R3CLAAJ
QUANTITY
VJ0805D3R3CLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3CLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3CLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3CLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3CLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3CLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R3CLAAJ
CONN HEADER .100 DUAL STR 20POS datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3048G/H1502TR 2" datasheet.pdf
SOCKET PCB FOR SLIM NC2D RELAY datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R 2220 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 2312 datasheet.pdf
SWITCH DIP RECESS RCKR 4POS datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 4.12 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf