Vishay/Vitramon VJ0805D3R3CLCAC
VJ0805D3R3CLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3CLCAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3CLCAC.pdf
Availability of VJ0805D3R3CLCAC
QUANTITY
VJ0805D3R3CLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3CLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3CLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)