Vishay/Vitramon VJ0805D3R3CLPAP
VJ0805D3R3CLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3CLPAP
Brief Description
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3CLPAP.pdf
Availability of VJ0805D3R3CLPAP
QUANTITY
VJ0805D3R3CLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3CLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3CLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3CLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3CLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3CLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R3CLPAP
CAP ALUM 1000UF 20% 63V AXIAL datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.15W EMT6 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMB datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 75W datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 30V AXIAL datasheet.pdf