Vishay/Vitramon VJ0805D3R3DXBAP
VJ0805D3R3DXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3DXBAP
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3DXBAP.pdf
Availability of VJ0805D3R3DXBAP
QUANTITY
VJ0805D3R3DXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3DXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3DXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3DXBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3DXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3DXBAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R3DXBAP
IC CLOCK GENERATOR LOW EMI 8SOIC datasheet.pdf
IC ACCELER 2G/4G/8G 3AXIS 16QFN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 5W T18 datasheet.pdf
PMI CAP MINI DIM 11/16 GRN FROST datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf