Vishay/Vitramon VJ0805D3R3DXXAJ
VJ0805D3R3DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R3DXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R3DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R3DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D3R3DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R3DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R3DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R3DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R3DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R3DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R3DXXAJ
SOCKET ADAPTER DIP TO 28DIP 0.3 datasheet.pdf
CONN RETAINER 10POS 3.96MM datasheet.pdf
IC INTERFACE ELECT IGNITN 28SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 25NS 160QFP datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 140POS FH .8MM BRD-BRD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN PL datasheet.pdf
0.1 uF, +5 V Powered CMOS RS-232 Drivers/Receivers IC datasheet.pdf