Vishay/Vitramon VJ0805D3R6CLXAJ
VJ0805D3R6CLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6CLXAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6CLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R6CLXAJ
QUANTITY
VJ0805D3R6CLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6CLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6CLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6CLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6CLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6CLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R6CLXAJ
IC JK TYPE NEG TRG SNGL 14DIP datasheet.pdf
BATTERY PK 15.0V AA SIZ ALKALINE datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 200MA DP 8-SMD datasheet.pdf
FUSE MOD 1250A 700V BLADE datasheet.pdf
BOARD CTRLR FOR NHDEV 4.3 TFT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 20POS datasheet.pdf
CAP 47 UF 20% 35 V datasheet.pdf