Vishay/Vitramon VJ0805D3R6CXBAC
VJ0805D3R6CXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6CXBAC
Brief Description
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6CXBAC.pdf
Availability of VJ0805D3R6CXBAC
QUANTITY
VJ0805D3R6CXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6CXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6CXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6CXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6CXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6CXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R6CXBAC
SWITCH MINI SPST PIN PLUNG.187QC datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 5V 75KSPS T/H 8-DIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 80K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
IC DUAL INVERTER SGL BUFF 8XQFN datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME GRN 17CKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf