Vishay/Vitramon VJ0805D3R6CXCAJ
VJ0805D3R6CXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6CXCAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6CXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R6CXCAJ
QUANTITY
VJ0805D3R6CXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6CXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6CXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6CXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6CXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6CXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R6CXCAJ
CONN PLUG 1.27MM 100POS GOLD PCB datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 128MB datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V JB 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf
OSC 8.0000 MHZ CMOS SMD datasheet.pdf