Vishay/Vitramon VJ0805D3R6DLCAJ
VJ0805D3R6DLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6DLCAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6DLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R6DLCAJ
QUANTITY
VJ0805D3R6DLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6DLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6DLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6DLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6DLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6DLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R6DLCAJ
HOLDER BATTERY 3CELL D STEEL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 55NS 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
RES 475 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RECPT SAS VERT PCB datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 250MA 923 MOHM datasheet.pdf