Vishay/Vitramon VJ0805D3R6DXCAP
VJ0805D3R6DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6DXCAP
Brief Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6DXCAP.pdf
Availability of VJ0805D3R6DXCAP
QUANTITY
VJ0805D3R6DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6DXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6DXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R6DXCAP
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8DIP datasheet.pdf
IC ARM9 BLUESTREAK MCU 256CABGA datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A SOT223-6 datasheet.pdf
RES METAL .010 OHM 5W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COAX JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf