Vishay/Vitramon VJ0805D3R9BLAAP
VJ0805D3R9BLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9BLAAP
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9BLAAP.pdf
Availability of VJ0805D3R9BLAAP
QUANTITY
VJ0805D3R9BLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9BLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9BLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9BLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9BLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9BLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R9BLAAP
CAP FILM 0.51UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
BOARD EVAL LMH6629 datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 10-32 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATER 50W FOR THREAD-ON TIPS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT PINS datasheet.pdf