Vishay/Vitramon VJ0805D3R9BXAAP
VJ0805D3R9BXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9BXAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9BXAAP.pdf
Availability of VJ0805D3R9BXAAP
QUANTITY
VJ0805D3R9BXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9BXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9BXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9BXAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9BXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9BXAAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R9BXAAP
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CABINET CLASSIC II 26.31" BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.01% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE CAT.6A IP20 0.5M datasheet.pdf
320 mA Switched Capacitor Voltage Doubler IC datasheet.pdf