Vishay/Vitramon VJ0805D3R9BXCAJ
VJ0805D3R9BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9BXCAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9BXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R9BXCAJ
QUANTITY
VJ0805D3R9BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9BXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R9BXCAJ
RES 200K OHM 2W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SL R/A LATCH HEADER TIN 12POS datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 1% RAD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 10A D2PAK datasheet.pdf