Vishay/Vitramon VJ0805D3R9BXCAP
VJ0805D3R9BXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9BXCAP
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9BXCAP.pdf
Availability of VJ0805D3R9BXCAP
QUANTITY
VJ0805D3R9BXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9BXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9BXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9BXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9BXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9BXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R9BXCAP
DIODE ZENER 12V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3CH PLL 20HQFN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 13.8VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf