Vishay/Vitramon VJ0805D3R9CLBAC
VJ0805D3R9CLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9CLBAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9CLBAC.pdf
Availability of VJ0805D3R9CLBAC
QUANTITY
VJ0805D3R9CLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9CLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9CLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9CLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9CLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9CLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R9CLBAC
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
PELTIR MS2,094,10,10,13,13,00,W8 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS CABLE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23 datasheet.pdf
UPS SMART RACKMOUNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf