Vishay/Vitramon VJ0805D3R9CLCAJ
VJ0805D3R9CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9CLCAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9CLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R9CLCAJ
QUANTITY
VJ0805D3R9CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9CLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R9CLCAJ
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 34POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN SPRING 10POS DUAL .255 SMD datasheet.pdf
IC COMPARATOR W/LE 16-SOIC datasheet.pdf
OSC VCO 3025-3125MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-100 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf