Vishay/Vitramon VJ0805D3R9CLXAP
VJ0805D3R9CLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9CLXAP
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9CLXAP.pdf
Availability of VJ0805D3R9CLXAP
QUANTITY
VJ0805D3R9CLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9CLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9CLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9CLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9CLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9CLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R9CLXAP
IC SYNC FIFO MEM 256X9 32-PLCC datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 2P BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 751 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE STRIP 60 W/O HOUSING 130A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf