Vishay/Vitramon VJ0805D3R9CXCAJ
VJ0805D3R9CXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9CXCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9CXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R9CXCAJ
QUANTITY
VJ0805D3R9CXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9CXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9CXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9CXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9CXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9CXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R9CXCAJ
SCR DBL HISCR 1000V 95A ADDAPAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A D2PAK datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.19"L X 2.21"W datasheet.pdf
RES 305 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A MINISMA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf