Vishay/Vitramon VJ0805D3R9CXXAC
VJ0805D3R9CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9CXXAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9CXXAC.pdf
Availability of VJ0805D3R9CXXAC
QUANTITY
VJ0805D3R9CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9CXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9CXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R9CXXAC
RES SMD 402 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 6CH 250KSPS 64LQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 56 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
SLZF 5.08/5VR SN OG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 76POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ RRO 16QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 4F 5.6V SNAP datasheet.pdf