Vishay/Vitramon VJ0805D3R9DXXAJ
VJ0805D3R9DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R9DXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R9DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R9DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D3R9DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R9DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R9DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R9DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R9DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R9DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R9DXXAJ
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT MTA-156 CLOSED 10POS datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 2.67MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf