Vishay/Vitramon VJ0805D430FLBAC
VJ0805D430FLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430FLBAC
Brief Description
CAP CER 43PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430FLBAC.pdf
Availability of VJ0805D430FLBAC
QUANTITY
VJ0805D430FLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430FLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430FLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430FLBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430FLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430FLBAC Details Description
Related parts for VJ0805D430FLBAC
CONN HEADER .100 DUAL R/A 24POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 25M 52-QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
8347B116 PRESSURE PAD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
BOARD DEMO ADC1213D105W1 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf