Vishay/Vitramon VJ0805D430GLCAJ
VJ0805D430GLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430GLCAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430GLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D430GLCAJ
QUANTITY
VJ0805D430GLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430GLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430GLCAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430GLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430GLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430GLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D430GLCAJ
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
RES 619 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 8A U8FL datasheet.pdf