Vishay/Vitramon VJ0805D430GXXAJ
VJ0805D430GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430GXXAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430GXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D430GXXAJ
QUANTITY
VJ0805D430GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430GXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430GXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D430GXXAJ
IC BUFF/DVR TRI-ST 10BIT 24DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 48V datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BREAK 4POS datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 875VDC RADIAL datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRIP FLNGED BLO datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
LONSCANNER FX KEY 5-PACK datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf