Vishay/Vitramon VJ0805D430KLXAJ
VJ0805D430KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430KLXAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D430KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D430KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430KLXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D430KLXAJ
RES SMD 8.66KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 8.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CUR OUT 20QFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A DO201AD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 100POS datasheet.pdf