Vishay/Vitramon VJ0805D430KXCAP
VJ0805D430KXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430KXCAP
Brief Description
CAP CER 43PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430KXCAP.pdf
Availability of VJ0805D430KXCAP
QUANTITY
VJ0805D430KXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430KXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430KXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430KXCAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430KXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430KXCAP Details Description
Related parts for VJ0805D430KXCAP
RES SMD 56.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 100MA 5.3 OHM datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 8pF 30 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MMIC PWR AMP 16SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H R/A datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 25C BRD 300V datasheet.pdf