Vishay/Vitramon VJ0805D430MLBAP
VJ0805D430MLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430MLBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 43PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430MLBAP.pdf
Availability of VJ0805D430MLBAP
QUANTITY
VJ0805D430MLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430MLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430MLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430MLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430MLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430MLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D430MLBAP
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.62MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
LED 17.46MM GREEN DIFF PANEL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TM3156K016CHBA datasheet.pdf
RES SMD 15.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf