Vishay/Vitramon VJ0805D430MLCAC
VJ0805D430MLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430MLCAC
Brief Description
CAP CER 43PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430MLCAC.pdf
Availability of VJ0805D430MLCAC
QUANTITY
VJ0805D430MLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430MLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430MLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430MLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430MLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430MLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D430MLCAC
SNAPS 9V 12" LEADS I-STYLE HD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
BOARD MEMS DEMO FOR GYROSCOPE datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 104MA 4.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf