Vishay/Vitramon VJ0805D430MXAAC
VJ0805D430MXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D430MXAAC
Brief Description
CAP CER 43PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D430MXAAC.pdf
Availability of VJ0805D430MXAAC
QUANTITY
VJ0805D430MXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D430MXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D430MXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D430MXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D430MXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D430MXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D430MXAAC
DIODE ZENER 14V 370MW DO34 datasheet.pdf
HDR STR SR. 100 DP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.46K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M25 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 25V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf