Vishay/Vitramon VJ0805D431FLBAJ
VJ0805D431FLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431FLBAJ
Brief Description
CAP CER 430PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431FLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D431FLBAJ
QUANTITY
VJ0805D431FLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431FLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431FLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431FLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431FLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431FLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431FLBAJ
TRANS NPN 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A D2PAK datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HEADER 90POS .100" TPL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf