Vishay/Vitramon VJ0805D431GXXAR
VJ0805D431GXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431GXXAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431GXXAR.pdf
Availability of VJ0805D431GXXAR
QUANTITY
VJ0805D431GXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431GXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431GXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431GXXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431GXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431GXXAR Details Description
Related parts for VJ0805D431GXXAR
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO263-3 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf