Vishay/Vitramon VJ0805D431KLXAJ
VJ0805D431KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431KLXAJ
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431KLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D431KLXAJ
QUANTITY
VJ0805D431KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431KLXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431KLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431KLXAJ
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
RCPT KIT,GENDER MENDER,50 POSN datasheet.pdf
VARISTOR 324V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 PRESSFT datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 353VC SMC datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 10 datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf