Vishay/Vitramon VJ0805D431KXXAJ
VJ0805D431KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431KXXAJ
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431KXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D431KXXAJ
QUANTITY
VJ0805D431KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431KXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431KXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431KXXAJ
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.6A DL 16TSSOP datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES 60.25 OHM 0.3W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf